TOKİ 11 Şehirde 5000 Konut Satışa Çıkarıyor! Açık Arttırmaya 10 Gün Kaldı

31 Mayıs 2024 tarihinde saat 14.00 itibarıyla gerçekleştirilecek olan bu satışlara o şehirde ikamet eden vatandaşlar katılabilecek. Konutların fiyatları da açıklandı. Açık artırma için belirlenen başlangıç fiyatları 40.000 TL’den başlayıp, 500.000 TL’ye kadar değişen seçeneklerle sunuluyor.

TOKİ’nin Emlak Müzayede servisi tarafından yapılan duyuruya göre satışa sunulan konutların bir kısmının hemen teslim edilebileceği, diğer bir kısmının ise teslimatının 6 ila 12 ay arasında değişebileceği ifade edildi.

TOKİ’den Konut ve İş Yeri Nasıl Alınır?

TOKİ, ev ve iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjdeli haberler verdi! Son yapılan açıklamaya göre, konut alımlarında yüzde 25 peşinat ve 72 ay taksit, iş yeri alımlarında ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade imkanı sunuluyor.

TOKİ taksitleri nasıl artıyor?

TOKİ taksitleri, 6 ayda bir TÜİK tarafından belirlenen Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranına göre güncelleniyor. Bu sayede ödemeleriniz kontrol altında kalıyor ve bütçenizi planlamanız kolaylaşıyor.

Taksit artış oranları:

  • En fazla %12,5 olabilir.
  • 6 ayda bir güncellenir.
  • Taksit başlangıç ayınız, artış oranını etkilemez.

Detaylı Bilgi İçin TOKİ’nin Web Sitesine Bakabilirsiniz

TOKİ konutlarının satılacağı iller; Afyonkarahisar, Balıkesir, Çorum, Eskişehir, İstanbul, Kars, Konya, Rize, Siirt, Tunceli, Zonguldak

TOKİ işyeri satışlarının yapılacağı iller; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Bartın, Burdur, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Kütahya, Nevşehir, Sinop, Sivas, Osmaniye, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Uşak, Yalova.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx