Denizlispor’da büyük kriz! Futbolcular, başkana ulaşamıyor

Bir dönem Beşiktaş’ın da formasını giyen takım kaptanı Gökhan Süzen, Denizlispor’da yaşananlarla ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Şehir bizi sahipsiz bıraktı”

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Gökhan Süzen, “Şehir bizi sahipsiz bıraktı. Oyuncular olarak mücadeleyi bir yere kadar getirebiliyoruz. Takım olarak çok genç bir takımız. Aynı zamanda transfer yasağı var. Bunlara rağmen iyi futbol oynayıp oynadığımız her takıma zorluk çıkardık. Elimizden geleni yaptık. Denizlispor’da 5. senem, burada bütün duyguları tatmak nasip oldu. Süper Lig’e çıktım, Süper Lig’den düştüm. TFF 1. Lig’de kaldık, sonra düştük. Her duyguyu yaşadık; ama her sene gördüğüm bir şey var ki takım daha da çok sahipsiz bırakılıyor.” ifadelerini kullandı.

“Yöneticilere ve başkana ulaşamıyoruz”

Gökhan Süzen, “Hep geriye gidiş söz konusu. Transfer yasağı var. Oyuncuların yüzde 80’e yakını asgari ücretle oynarken, şu anda maaşların dahi ödenmemesi, maç kazandığımızda primlerin dahi ödenmemesi küme düşmemize neden oldu. Aslında biz bu genç takımla bile ligde kalabilecek düzeye gelmiştik. Hem oyun olarak hem sıralamada… Ama verilen sözler tutulmadı. Hatta verilen çekler karşılıksız çıktı. Futbol hayatımda ilk kez karşılıksız çeklerle karşılaştım. İçeride şu anda 4 primimiz, 4 maaşımız var. Biriken çok fazla şey var. Somaspor maçını kazandığımızda bize başkan tarafından çek verildi; ama onun da karşılığı olmadı. Oyuncular bugün-yarın diye kandırılıyor. Böyle büyük bir futbol şehrini bu kadar sahipsiz bırakılmasına inanamıyoruz” dedi.

Muhatap olacak insan dahi bulamadıklarını dile getiren Gökhan, “Sportif direktörümüz zaten yok. Yöneticilere ulaşamıyoruz. Başkana ulaşamıyoruz. Başkana en çok ulaşabilen benken ben de ulaşamıyorum. Başkan futbol takımıyla tüm temasını, iletişimini kesti. Denizli’de yerel seçimi 12-13 sene sonra CHP kazandı. Seçilen belediye başkanımız ‘Mitinglerinde Denizlispor benim çocukluk hayalim. Avrupa kupaları maçlarını izleyerek büyüdüm. Ben takımı sahipsiz bırakmam’ dediğinde çok mutlu olduk; ama sayın belediye başkanı göreve geldikten sonra ondan da bir destek göremedik.” sözlerini kullandı.

“Oyuncularımızdan Ziya’nın ailesine bir saldırı oldu”

Denizlispor’da forma giyen Ziya’nın saldırıya uğradığını sölyeyen Gökhan Süzen, “Takımı çok genç olduğu için manevi olarak yaslanabilecek birini bekliyor. Futbolcu, teknik ekip ve personel yalnız başımıza kaldık. Destek görmedik. Maç kaybettik biz üzüldük. Maç kazandık herkes sevindi. Taraftarımız da bizim yanımızda olmadı. Maç çıkışında oyuncularımızdan Ziya’nın ailesine bir saldırı oldu. Bu da bizi çok üzdü, çünkü saldırıyı yapan Kara Ordu grubu 3-4 gün önce bizi tesiste ziyaret edip, ‘Kayıtsız şartsız her zaman arkanızdayız’ demişti. Dertler anlatmakla bitmez” şeklinde konuştu.

“40 yaşına kadar futbol oynayacağım”

Gökhan Süzen, tüm yaşananlara rağmen futboldan kopmayacağını, şu anda 36 yaşında olduğunu ve 40 yaşına kadar aktif futbol oynamayı planladığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx